TJ Spartak Sedlec z.s. je příjemcem dotačních titulů z veřejných prostředků
Města Starého Plzence, Plzeňského kraje, MŠMT a NSA.

Pro zájemce o kanoistiku
Základní informace o funkci oddílu kanoistiky.

Pro koho je oddíl kanoistiky určen:
 • Oddíl kanoistiky přijímá do svých řad děti ve věku od 8 let. (ve výjimečných případech i od 6 let)
 • Předpokladem je zvládat aspoň základy plavání.
Co očekávat:
 • Vaše dítě naučíme pádlovat na lodi do několika minut. Přijďte se přesvědčit.
 • Kanoistika není jen o pádlování - video
 • Prvních pár tréninků probíhá jen formou projíždění se po hladině rybníka.
 • V dalších trénincích jsou už děti součástí některé z tréninkových skupin.
 • Od prvního dne mají děti k dispozici loď, pádlo a vestu.
 • Na celém prostoru rybníka je tak málo vody, že v případě vypadnutí z lodě dosáhnou děti na dno. Záchrana proběhne v řádu desítek sekund.
 • Každý trénink začíná rozcvičkou a krátkým během kolem rybníka, proto děti musí mít dobré běžecké boty. Poté se jde na vodu. Jsme vodní sport, děti se namočí, proto musí mít s sebou i převlečení.
 • Zimní příprava od října do března probíhá v tělocvičnách nebo na kurzu plavání.
 • Délka tréninku je dle průběhu sezóny od 1 - 2 hodin.
 • Tréninky probíhají pravidelně každé úterý a čtvrtek zpravidla od 16.30 hodin.
 • Kde nás najdete - https://mapy.cz/s/buvosopajo
První sezóna zdarma:
Uvědomujeme si, že náš sport je pro některé děti příliš fyzicky náročný, proto je účast na trénincích v první sezóně tzv. zkušební. Děti mohou chodit nepravidelně, není potřeba žádná registrace a první sezóna je vždy zdarma. Sezóna se počítá od dubna do září. Takže první příspěvky zaplatíte v březnu následujícího roku.
 
 
Nejsme žádný kroužek!!!
Oddíl kanoistiky není sportovní kroužek, ve kterém děti hrají vybíjenou a pexeso. Jsme závodní oddíl pohybující se svými výsledky v první pětině oddílů z celé republiky. Tréninky dětí jsou vedeny certifikovanými trenéry a směřují k celkovému rozvoji fyzické kondice dětí s tréninkovou zátěží odpovídající nejen věku dítěte, ale hlavně s přihlédnutím k jeho individuálním schopnostem a možnostem. Cílem naší činnosti je činnost samotná. Výsledky jednotlivců i celého oddílu jsou pro nás důležité, nikoliv však hlavní, proto děti nepřetěžujeme, ale rozvíjíme jejich pohybový potenciál.
 
Financování oddílu:
Oddíl kanoistiky je financován z podpory města Starého Plzence, z finančních darů a z podpory z krajského a státního rozpočtu. Proto si můžeme dovolit vybavit každé dítě pádlem a lodí v celkové hodnotě od 20.000Kč. Příspěvky na člena jsou přitom zanedbatelné. Pro rok 2022 činí 2.000Kč, což je pouze zlomek ceny sportovního vybavení. Abychom mohli dětem poskytnou odpovídající sportovní vybavení v odpovídajícím sportovním zařízení musíme se povinně účastnit pěti víkendových národních závodů za sezónu, které nám přinesou dotační prostředky na úhradu těchto nákladů. Povinnou účast mají děti, které dosáhnou v závodním roce 10 let. Mladší závodníci jsou této povinnosti zbaveny. Ti se mohou samozřejmě účastnit spousty další spousty závodů pořádaných po celé ČR. Viz kalendář akcí.
 
Kanoistický kalendář:
Mezinárodní kanoistická federace určuje průběh sezóny tím, že určí termíny nejdůležitějších mezinárodních závodů, od kterých se odvozuje program závodů v ČR. Nejdůležitějším závodem sezóny je MČR na krátké tratě v Račicích. To je svátek kanoistiky, na který se připravujeme celý červenec a veškeré tréninky se upírají tímto směrem. Datum těchto závodů bývá na konci července proto pro nás pádlující prázdniny začínají až v srpnu. Někteří rodiče těžko porozumí tomu, že v červenci se pádluje úplně nejvíc, je to pro nás nejdůležitější tréninkový cyklus a rodinná dovolená a návštěvy babiček se musí plánovat až na srpen. Kanoistika má svůj rytmus svůj kalendář a je to prostě styl života s dětmi. Nejsme žádná uzavřená skupina kam rodiče nesmějí naopak. Na všech trénincích a akcích pořádaných našim oddílem jsou vždy rodiče a fanoušci našeho sportu vítáni.
 
Kalendář:
 • leden - březen - plavecký kurz, tělocvična, posilovna, běh
 • jarní prázdniny - lyžařské soustředění (povinné pro všechny, učíme děti na běžkách)
 • duben - jedeme jednou nebo dvakrát na prodloužené víkendy na pádlovací soustředění pro pokročilé závodníky. Bez tohoto pádlovacího základu se závodí obtížně. Jedním z prodloužených víkendů jsou vždy velikonoce. Termíny jsou vybírány takové, aby děcka nezameškala ve škole.
 • květen až konec července je závodní sezóna. Od poloviny července jedeme na 10 denní soustředění (účast na celém kempu povinná) soustředění vyvrcholí MČR v Račicích
 • srpen - prázdniny, tréninky jen po domluvě s trenéry
 • září - poslední záchvěv sezóny. Každý víkend je závod ideální závody pro nejmenší
 • od října se podle počasí sice ještě může chodit na vodu, ale už se ubíráme do telocvičen
 • vánoční prázdniny bez tréninků začínají zhruba týden před vánoci a končí 1.1.
 
Jsme banda certifikovaných trenérů, kteří svůj volný čas tráví u vody. Staráme se o malé i velké sportovce jako by byly naše vlastní. Předáváme svoje zkušenosti další generaci, protože není nic lepšího než pocit sounáležitosti v dobré partě kamarádů. Vaše ratolesti zažijí spoustu zábavy, vítězství i proher při sportu v přírodě na čerstvém vzduchu. Tak jako jsme to zažili my v jejich věku.
 
Jednou vodák, vždycky vodák!